Instagram Ad Etiketini Etkili Kullanın

Instagram Ad Etiketini nasıl etkili kullanırız,

Instagram hesabınızı tanıtmanın en iyi yollarından biridir.

Instagrama 2018 de eklenen bu özellik, instagramdan tarandığında kullanıcıların instagram profilinize yönlendirecekleri QR kodlarını özelleştirmiş oldu.

Bu kod sadece akıllı telefonlarınız ile taranır ve pazarlama için bir fırsat yaratır. Instagram ad etiketi birçok pazarlama ekibi tarafından kullanılıyor.

Şimdi size instagram ad etiketi kullanarak pazarlama faaliyetlerinizde kullanabileceğiniz 4 yöntemden bahsedeceğim.

Öncelikle Instagram Ad Etiketine nasıl ulaşabilirsiniz hatırlatmak isterim.

Akıllı telefonunuzdan instagram uygulaması profil sayfanızın sol üstünden menümüzü açıyoruz ve Ad Etiketi bölümüne ulaşıyorsunuz. Daha sonra bu etiketi özelleştirebiliyorsunuz. Örneğin arka plan rengini değiştirmek ister iseniz, arka plana dokunmanız yeterli. Ayrıca arka plan kısmını kırparak sadece orta bölümü (çerçeveler dahil) kullanabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra ekran görüntüsü almanız yeterli.

Instagram Ad Etiketinin taranması ise;

Instagram uygulamanızı açın ve sol üst kısımdaki kamera ikonuna dokunun. Kamera ile dilediğiniz ad etiketini tarayabilir ve profile ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim kullanım yerlerimizi,

Cafe, restaurant veya iş yerinizi tanıtmak istiyorsanız ad etiketlerinizi menü, liste, cama veya kullanıcıların rahatlıkla görebileceği bir yere konumlandırabilir siniz.  Müşterilerinize instagram ad etiketi ile sizi takip etmesi için harekete geçirici mesajlar kullanabilirsiniz.

Sizi takip etmeleri karşılığında takipçilerinize özel fırsatlar veya küçük sürprizler yapabilirsiniz. Mesela takip edenlere kahveniz bizden gibi…

Ad Etiketinizi kartvizitlerinize ekleyin,

Instagram ile çalışan bir fotoğrafçı, grafik tasarımcı veya başka bir yaratıcı iş ile mi uğraşıyorsunuz. Mutlaka ad etiketinizi kartvizitlerinize uygulayın. Böylelikle potansiyel müşterilerinize ulaşma yolunda hız kazanmış olursunuz.

Bu, aynı zamanda sosyal medya yöneticileri ve pazarlamacıları için de etkili olur, Instagram adınızı kartvizitinize eklemek, sosyal medya trendlerinin zirvesinde olduğunuzu gösterir ve müşterilerin sizinle birlikte çalışma olasılığını artırır.

Benzer şekilde, reklam öğeleri, ticari şovlarda ve ağ etkinliklerinde dijital kartvizit olarak Instagram ad etiketini kullanabilirsiniz. Yalnızca söz konusu kişinin Instagram kodunu taramak için teşvik etmesini sağlayın.

Bunu yapmadan önce, hesabınızın Instagram işletme hesabı olarak ayarlandığından emin olun. Bu, profilinize bir telefon numarası ve e-posta adresi eklemenize olanak tanıyarak, yeni iş fırsatlarının ağ dışında sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır.

Instagram Ad Etiketin’ i web sitenize ekleyin

Fiziksel dünyadan bir adım geri çekerek, Instagram İsim Etiketinizi web sitenize yerleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Bunu, pop-up pencerede veya sitenin kenar çubuğunda bir yerde olabilir. Yalnızca web sitenizin masaüstü sürümünde gösterildiğinden emin olun. Unutmayın, kitleniz akıllı telefonlarından onu tarıyor olacak.

Gördüğünüz gibi, işletmelerin Instagram Ad Etiketini nasıl etkili kullanacağından bahsettik. Şimdi sıra sizde. Sizden konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Çeviri : Murat Öztürk

Kaynak : 1

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir