Markalar Neden Sosyal Medyada Olmalı?

Bütün canlılar gibi biz insanlarda iletişime ihtiyaç duyarız ve farklı dönemlerde farklı yollar ile iletişim araçları denedik ve denemeye devam ediyoruz.  Mektupların yerini e-mailler, kocaman ahizeli telefonların yerini akıllı telefonlar alalı çok uzun bir zaman olmadı.

Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile birlikte hiç şüphe yok ki birçok alanda işlerimiz kolaylaştı.

Doğru kullanıldığında muhteşem bir iletişim aracı olan sosyal medyanın bu dipsiz kuyusundan doğal olarak şirketlerde kendilerine yer buldular.

Peki  neden şirketler sosyal medyaya bu kadar önem vermeye başladı?

Öncelikle teknolojinin bu hızla ilerlemesi ile gerisine düşemezsiniz. Artık nerdeyse her evde internet ve her bireyde akıllı telefonlar var. Bu da hedef kitlenizin karşınızda öylece durduğu anlamına geliyor ve “işte buradayım” demekte.

Markanızı, misyonunuzu , değerlerinizi ve tabii ki ürün veya hizmetlerinizi pazarlayabileceğiniz çok geniş kitleye sahip bir mecradır sosyal medya. Bu kendinizi anlatma fırsatı ile birlikte sizi takip eden kitle ile iletişim halinde olmanın en pratik yolu. Markalar sadece içerik paylaşımı değil, aynı zamanda müşterilerinin soru ve görüşlerini de alma imkanı sağlayarak hizmetini dijital ortama taşımış oluyor.

Ulaşılan kitle sadece müşterileriniz değil, sizi tanımaya çalışan potansiyel müşteri kitlesi de buna dahil oluyor.

Sosyal medya ve dijital pazarlamaya ayıracağınız bütçe, geleneksel  medya ile karşılaştırıldığında çok daha ekonomik ve etkilidir. Daha pratik ve ekonomik bir yol ile kitlenizin demografik özelliklerini, taleplerini ve davranışlarını ölçme şansınız olacak ve gelecek stratejilerinizi buna göre planlayabileceksiniz.

Bu neden ile kurumsal ve kalabalık kitlelere seslenmeyi amaçlayarak büyümek isteyen bir marka yaratmak istiyorsanız, sosyal medya pazarlamasının ve marka analizinin çok önemli bir yere sahip olduğunu anlamış olmanız gerekiyor.

Markanızın sosyal medya platformlarında  uygun stratejiler ile temsil edilmesi için yardım etmeye hazırım.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir